Bury odpadł w ćwierćfinale. Triumfy Norwega i Szwedki

Akt. 19/01/2024, 22:04 GMT+1

Kamil Bury na ćwierćfinale sprintu techniką klasyczną zakończył rywalizację w zawodach Pucharu Świata w biegach narciarskich w Oberhofie. Maciej Staręga odpadł w eliminacjach. Wygrał Norweg Erik Valnes. Wsród kobiet najlepsza była Szwedka Linn Svahn.

Erik Valnes wygrał sprint techniką klasyczną w Oberhofie

Bury zajął ostatnie miejsce w pierwszym biegu ćwierćfinałowym i ostatecznie został sklasyfikowany na 28. pozycji. Natomiast Staręga był 40.
Norwegowie zajęli cztery czołowe miejsca w finale. Za Valnesem uplasowali się Ansgar Evensen, Even Northug i Harald Amundsen, lider Pucharu Świata. Piąty był Szwajcar Valerio Grond, a szósty Amerykanin Ben Ogden.
Valnes prowadzi w klasyfikacji sprintu z dorobkiem 474 punktów i o 62 wyprzedza drugiego Johannesa Klaebo.

Dominacja Szwedek

Do biegu finałowego awansowały aż cztery Szwedki, a trzy z nich stanęły na podium. Svahn triumfowała czasem 3.04,05. Za nią ze stratą 0,33 s uplasowała się Frida Karlsson. Trzecia Jonna Sundling była wolniejsza od Svahn o ponad dwie sekundy. Tuż za podium uplasowała się Norweżka Kristine Skistad.
Svahn prowadzi w klasyfikacji sprintu. Liderka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Jessie Diggins odpadła w półfinale.
W sobotę w Oberhofie odbędą się biegi techniką klasyczną na 20 km ze startu wspólnego, a w niedzielę sztafety 4x7,5 km techniką dowolną.