Szwedzkie sztafety poza zasięgiem w Goms

26/01/2024, 23:21 GMT+1

Szwedzka sztafeta mieszana w składzie William Poromaa, Frida Karlsson, Jens Burman i Linn Svahn wygrała rywalizację w biegu 4x5 km w szwajcarskim Goms. Drugie miejsce również zajęli Szwedzi.

Szwedzi wygrali sztafetę mieszaną stylem dowolnym na PŚ w Goms

Zwycięzcy uzyskali czas 49.43,1. Drudzy ze stratą 8,3 sekundy byli ich rodacy: Johan Haeggstroem, Ebba Andersson, Edvin Anger i Maja Dahlqvist. Norwegowie Martin Loewstroem Nyenget, Margrethe Bergane, Simen Hegstad Krueger i Tiril Udnes Weng uplasowali się na trzeciej pozycji. Czwarta była fińska sztafeta.

Norwegia na czele w Pucharze Narodów

W łączonym Pucharze Narodów w biegach narciarskich prowadzą Norwegowie z dorobkiem 9184 pkt. Drudzy Szwedzi tracą do nich 963 pkt, a trzeci są Amerykanie ze stratą 3719 pkt. Polacy z dorobkiem 2023 pkt zajmują 16. lokatę.
W sobotę w Goms odbędą się sprinty, a w niedzielę biegi ze startu wspólnego techniką dowolną na 20 km.