Polacy lepsi tylko od Kazachów. Znakomita walka o zwycięstwo

03/12/2023, 14:55 GMT+1

Bez niespodzianek w narciarstwie klasycznym. Jak było do przewidzenia, Norwegowie wygrali w szwedzkim Gaellivare bieg sztafetowy 4x7,5 km zaliczany do Pucharu Świata. Polacy zajęli odległą 11. lokatę.

Polska na 11. miejscu w sztafecie mężczyzn w Gallivare

Walka o podium toczyła się między Norwegią i Szwecją. Biegacze Trzech Koron przez większość dystansu utrzymywali się tuż za rywalami. Dopiero w końcówce, na czwartej zmianie osłabli i ostatecznie zajęli drugie miejsce.

Norwegia wygrała w Gaellivare

Sztafeta Norwegii biegła w składzie Paal Golberg, Martin Loewstroem Nyenget, Simen Hegstad Krueger i Jan Thomas Jenssen. Triumfatorzy uzyskali czas 1:11.50,5.

Norwegia najlepsza w sztafecie mężczyzn w Gallivare

Szwedzi stracili do nich 17,4 s. Na trzeciej pozycji zameldowali się Niemcy - 38,1 s.

Słaby występ Polaków

Polacy wystąpili w składzie: Dominik Bury, Kamil Bury, Maciej Staręga i Sebastian Bryja. Uzyskali czas 1:16.56,4, gorszy od zwycięzców o 5.05,9. Ostatecznie zajęli przedostatnie miejsce, przed Kazachstanem.

Najlepiej w ekipie Biało-Czerwonych wypadł Dominik Bury, który kończąc pierwszą zmianę miał tylko 14,7 s straty do liderów. Jego koledzy nie wytrzymali już jednak tempa rywali.