Lewandowski ze zbitym mięśniem. Obiecuje, że zdąży

22/04/2013, 09:50 GMT+2

Niepokojące wiadomości z Dortmundu. Występ Roberta Lewandowskiego z Realem Madryt w półfinale Ligi Mistrzów stanął pod wielkim znakiem zapytania. Polski napastnik doznał urazu w ostatnim ligowym meczu. Uspokaja, że powinien zagrać, ale decyzję podejmą klubowi lekarze.

Kontuzji Lewandowski nabawił się w pierwszej połowie meczu z FSV Mainz po zderzeniu ze Stefanem Bellem. Na drugą połowę jednak wyszedł, a przed końcem spotkania strzelił nawet swoją 23. bramkę w sezonie, ustalając wynik na 2:0.
Po ostatnim gwizdku udał się do szatni, wyraźnie już utykając. Potwierdził, że doskwiera mu ból prawego uda.
- Trzeba schłodzić nogę i obserwować, czy nie będzie dalej puchnąć. Mam nadzieję, że do środy będzie wszystko w porządku - przyznał z nadzieją.

Goetze w pogotowiu

Jeśli Lewandowski się nie wyleczy do tego czasu, to jego miejsce na szpicy powinien zająć Mario Goetze, który zastąpił Polaka na tej pozycji, gdy ten pokutował za czerwoną kartkę.
Bez Polaka siła ognia Borussii uległaby drastycznemu osłabieniu. "Lewy" trafia hurtowo nie tylko w Bundeslidze. W obecnej edycji Ligi Mistrzów strzelił sześć goli.
"Lewy" próbuje uspokajać. "Uspokajam wszystkich fanów. Mój występ w środę nie jest zagrożony. Mięsień jest zbity, ale na mecz z Realem będę gotowy!" - napisał na swoim profilu na Facebooku.
Autor: twis/k / Źródło: tvn24.pl