Legia obijała słupki i poprzeczkę, ale jednak pokonała Zagłębie

06/04/2013, 17:58 GMT+2

Legia Warszawa pewnie kroczy po tytuł mistrza Polski. W meczu 21. kolejki T-Mobile Ekstraklasy podopieczni Jana Urbana pokonali u siebie Zagłębie Lubin 2:0. Stołeczna drużyna odniosła czwarte zwycięstwo z rzędu i dzięki temu utrzymała czteropunktową przewagę nad drugim w tabeli Lechem Poznań.

Pierwsze 45 minut to dość wyrównana gra z obu stron, choć groźniejsze sytuacje stwarzali sobie gospodarze. Po strzałach Miroslava Radovicia i Danijela Ljuboji piłka odbijała się jednak od słupków i wychodziła w pole.

Do trzech razy sztuka

Kolejny raz bramka strzeżona przez Michała Gliwę obita została tuż przed przerwą, ale tym razem wylądowała już w siatce. Z lewej strony piłkę rozegrali Jakub Kosecki i Jakub Wawrzyniak, obrońca reprezentacji Polski dośrodkował w pole karne, a tam strzałem głową całą akcję wykończył Radović.
W przerwie trener Jan Urban dokonał jednej zmiany, zdejmując z boiska Ljuboję i wpuszczając Władimera Dwaliszwiliego. Gruzin od razu mógł zdobyć gola, ale po zgraniu piłki głową przez Koseckiego uderzył w poprzeczkę.
Kwadrans później Dwaliszwili trafił już do siatki. Radović sprytnie rozegrał rzut wolny, podał do Gruzina, a ten nie dał się przepchnąć obrońcy i technicznym strzałem ustalił wynik spotkania.
Legia Warszawa - Zagłębie Lubin 2:0
Bramki: 1:0 Radović (45'), 2:0 Dwaliszwili (60')
Legia: Kuciak - Bereszyński, Jędrzejczyk, Astiz, Wawrzyniak - Radović, Vrdoljak, Furman (83' Gol), Kosecki (76' Brzyski) - Ljuboja (46' Dwaliszwili), Marek Saganowski
Zagłębie: Gliwa - Widanow, Rymaniak, Tunczew, Nhamoinesu - Błąd, Bilek (82' Rakowski), Hanzel (65' Woźniak), Jeż, Cotra (71' Wilczek) - Papadopulos
Autor: adsz,iwan / Źródło: tvn24.pl