Lech pokonał 3:0 Piasta. Dwie bramki w dwie minuty

15/04/2013, 16:17 GMT+2

W ostatnim spotkaniu 22. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Lech wygrał w Gliwicach z Piastem 3:0. W pierwszej połowie pięknego gola zdobył Gergo Lovrencics, w 49. i 50. minucie nie mniej ładnie trafiali Aleksandyr Tonew i Rafał Murawski.

Dziękujemy za śledzenie naszej relacji, zapraszamy za chwilę do nas na mecz Lazio - Juventus.
Koniec meczu, Lech pna dużym luzie ograł gospodarzy i znów ma cztery punkty straty do Legii.
Choć Tonew już zszedł, to jednak strzelił pięknego gola, uhonorujemy i jego zdjęciem:
Dwie minutydłużej potrwają cierpienia gospodarzy.
Podgórski uderza z wolnego z 25 metrów, ale tak słabo, że piłka ledwo dolatuje do Buricia.
Ciężko się nie zgodzić z dziennikarzem Orange Sport.Ten zorro to oczywiście Oleksy, który gra w masce:

Ostatnia zmiana w tym meczu - Ubiparip za Tonewa.
Piast mógł zdobyć chociaż honorową bramkę, ale przy wyprowadzaniu kontrataku niepilnowany z lewej strony Pogdórski zamiast dostać piłkę w tempo dostał podanie za plecy.
Kartka dla Teodorczyka za uderzenie łokciem w głowę Oleksego.
LAzdins uderza po ziemi zza pola karnego, minimalnie obok słupka bramki Buricia.
Teraz już jest kartka, ale dostaje ją Tonew za faul na Robaku.
Jurado fauluje w środkowej strefie Trałkę, naszym zdaniem powinna być kartka.
Dziś Ślusarski miał pewne problemy z wyprzedzaniem rywali:
Ślusarski schodzi z boiska, za niego Teodorczyk.
Hamalainen blisko swojej bramki w tym meczu, ale Fin po dośrodkowaniu Ceesaya uderza głową ponad bramką.
Znów piłkarze Lecha wymienili bardzo ładną klepkę pod polem karnym Piasta, ale tym razem obrońcy gospodarzy byli lepiej poustawiani.
Hamalainen bramki dziś jeszcze nie zdobył, ale gra naprawdę dobrze:
Kolejna zmiana w zespole Marcina Brosza - Robak za Docekala.
ZMiana w Lechu, Możdżeń za Lovrencicsa.
Powinno być 4:0. Hamalainen prostopadłym podaniem wpuścił w pole karne Ślusarskiego, ale ten przegrał pojedynek oko w oko z Trelą.
Znów pachniało bramką. Hamalainen wpada z lewej strony w pole karne, przekłada piłkę na prawą nogę i technicznie uderza, tuż nad spojeniem.
Lech całkowicie kontroluje wydarzenia na boisku. Jak tylko gracze Piasta przekroczą linię środkową boiska natychmiast tracą piłkę
Kolejna doskonała sytuacja "Kolejorza". Strzał Bartosza Ślusarskiego o centymetry mija bramkę Piasta. Lech wyraźnie się rozkręcił
Nokaut w Gliwicach! Hamalainen atakuje prawą stroną, świetnie wpuszcza w pole karne Murawskiego, który uderza obok bezradnego Treli.
GOOOL! Kontratak Lecha, Tonew ucieka jedynemu goniącemu go obrońcy, trochę "wyrzuca" się na lewą stronę, ale uderza zza pola karnego tak samo ładnie jak Węgier.
Tak piłkarze Lecha cieszyli się po pięknym golu Lovrencicsa:
Zaczynamy drugą połowę. W Piaście Jurado zmienił Zganiacza.
Koniec pierwszej połowy. Nie było to porywające 45 minut, ale długie przestoje w grze zrekompensował nam Lovrencics, który pięknym strzałem pokonał Trelę.
Minuta doliczona do pierwszej połowy.
Ostatnia "akcja" symbolizuje grę Piasta w tym meczu. Długa piłka z własnej połowy prosto do Buricia, który był dobre 15 metrów od najbliższego gliwiczanina.
Co prawda Kotorowski dziś nie gra, a Mowlika w Lechu nie ma od dawna, ale spodobały nam się te historie:

Podgórski dośrodkowuje z lewejstrony, ale wyszedł muw sumie z tego centrostrzał. Słaby i bez problemu wyłapany przez Buricia.
Znów groźnie było pod bramką Piasta, ale tym razem Lovrencics uderzył oboksłupka.
GOOOL! Co za bramka! Lovrencics przyjmuje piłkę nadwudziestym metrze, przekłada ją sobie na lewą nogę i strzałem w okienko pokonuje Trelę. CHyba jednak źle ustawionego, ponieważ futbolówka wpadła przy bliższym słupku.
Groźnie pod bramką Treli. Hamalainen dośrodkowuje z rzutu wolnego, piłka trafia najpierw pod nogi Ślusarskiego, później Ceesaya, ale żaden z nich nie zdołał oddać strzału.
Wiecie, że dziś karierę zakończył Aleksandar Vuković? Ok, nigdy nie grał w Piaście ani Lechu, ale jednak to postać zasłużona dla ligi. Tu przeczytacie co nam powiedział o swojej decyzji:
Piękne prostopadłe podanie Hamalainena do Ślusarskiego, ale napastnika gości w ostatniej chwili uprzedził Klepczyński.
No i od razu piłkarze nas posłuchali. Hamalainen podaje w pole karne do Tonewa, ten układa sobie piłkę na prawą nogę i pięknie uderza, ale futbolówka odbija się od poprzeczki i wychodzi w boisko
Nie jest to póki co mecz naszego życia. Można mówić co się chce opoziomie spotkania Wisły z Legia, ale tam przynajmniej ciągle było tempo. Oczywiście pomijamy kwestię sędziowania, to temat na inną dyskusję.
Chwila przerwyw grze, na murawie opatrywany jest Zganiacz, który został kopnięty w twarz.
Tonew znów "odpalił" z dystansu, tym razem wysoko nad poprzeczką.
Jeszcze odnośnie dodatkowych sędziów, komentator Canal+ ma rację twierdząc, że nie można mówić o nieudanym eksperymencie:

Tonew uderza zza pola karnego, ale piłka mija prawy słupek bramki Treli.
No tak, jeszcze składy obu zespołów. Oto one:
Zaczynamy.
Dzisiejszy mecz poprowadzi standardowo trzech sędziów plus techniczny. I tak już pozostanie:
Autor: iwan / Źródło: tvn24.pl