Jazda bez trzymanki w Gliwicach. Czerwone kartki, karny i gol "Franka"

30/03/2013, 13:55 GMT+1

Piast Gliwice zremisował z Jagiellonią Białystok 1:1 w pierwszym sobotnim meczu 20. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Oba zespoły kończyły mecz w dziesiątkę po czerwonych kartkach dla Dariusza Treli i Filipa Modelskiego. 167. gola w ekstraklasie strzelił Tomasz Frankowski. Dzięki temu trafieniu napastnik Jagiellonii wskoczył na podium najskuteczniejszych strzelców w historii.

Kibice w Gliwicach nie mogli narzekać na brak emocji. Spotkanie Piasta z Jagiellonią prowadzone było w szybkim tempie.
Początek spotkania należał do gospodarzy. Na bramkę Jagiellonii sunęły ataki podopiecznych Marcina Brosza. W 30. minucie na stadionie w Gliwicach zapanowała radość. Artis Lazdins płaskim strzałem pokonał bramkarza gości Jakuba Słowika.

Trafia "Franek"

Radość gliwiczan nie trwała jednak długo. Odpowiedź białostoczan nadeszła jeszcze przed przerwą. W 38. minucie Jagiellonia wyrównała po strzale Tomasza Frankowskiego. Napastnik "Jagi" wykorzystał dośrodkowanie Tomasza Kupisza. Było to 167 trafienie "Franka" w meczach ekstraklasy. Frankowski wskoczył na podium najskuteczniejszych zawodników. Liderem listy najlepszych strzelców jest Ernest Pohl, który zdobył 186 goli i o cztery wyprzedza Lucjana Brychczego.

Czerwona połowa

Od 63. minuty drużyna Piasta grała w osłabieniu. Czerwona kartką został ukarany bramkarz gliwiczan. Dariusz Trela tuż przed polem karnym sfaulował Tomasza Kupisza i sędzia wyrzucił go z boiska.
W 80. siły na boisku się wyrównały. Szarżującego w pou karnym Jagiellonii Tomasza Podgórskiego wyciął równo z trawą Filip Modelski. Sędzia nie miał innego wyjścia jak pokazać obrońcy czerwoną kartkę i wskazać na jedenasty metr. Do rzutu karnego podszedł Marcin Robak. Jego intencje wyczuł Jakub Słowik, który obronił silny strzał napastnika Piasta.
W doliczonym czasie gry sytuację meczową miał Damian Zbozień, ale piłka po mocnym uderzeniu zawodnika Piasta poleciała wysoko w trybuny stadionu w Gliwicach.
Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok 1:1 (1:1)

Bramki: 1:0 Artis Lazdins (30), 1:1 Tomasz Frankowski (38)
Piast Gliwice: Dariusz Trela - Damian Zbozień, Adrian Klepczyński, Jan Polak, Paweł Oleksy - Pavol Cicman, Mateusz Matras, Ruben Jurado (66. Jakub Szmatuła), Artis Lazdins (80. Mariusz Zganiacz), Tomasz Podgórski - Tomas Docekal (62. Marcin Robak).

Jagiellonia Białystok: Jakub Słowik - Filip Modelski, Adam Dźwigała, Michał Pazdan, Alexis Norambuena (32. Lubos Hanzel) - Tomasz Kupisz, Maciej Gajos, Min Kyun Kim (59. Euzebiusz Smolarek), Rafał Grzyb, Daniel Quintana - Tomasz Frankowski (86. Tomasz Bandrowski).
Autor: adsz\mtom / Źródło: tvn24.pl