"Diabły" rządzą w Anglii dwudziesty raz!

22/04/2013, 18:40 GMT+2

To będzie szalona noc dla czerwonej części Manchesteru! United pokonali Aston Villę 3:0 i na cztery mecze do końca sezonu zapewnili sobie mistrzostwo Anglii. Dwudzieste w historii.

I to jest koniec! United dwudziesty raz mistrzami Anglii. Tak pisze się historia futbolu!

Dwie minuty doliczone. United jeszcze ruszają z kontrą. Zwolnili. Sekundy do mistrzostwa
Jeszcze dobiją rywali? Dośrodkowanie do Welbecka, ten główkuje, ale jest zablokowany. Rzut rożny
Pięć minut do końca. Van Persie na spalonym. Od co najmniej dziesięciu triumfalne śpiewy kibiców na Old Trafford
Aston Villa gra w ekstraklasie od 25 lat. Po tej porażce już w następnej kolejce może znaleźć się na miejscu spadkowym
Kagawa zabawił się z obrońcami. Wziął obrońcę na zamach i miał przed sobą tylko bramkarza i pięć metrów do bramki. To powinien być gol!
Najlepsza chyba sytuacja gości. El Ahmadi z dystansu. De Gea końcami palców na rzut rożny
Trochę ponad kwadrans do mistrzostwa gospodarzy. Odzyskują je po sezonie, w którym panował lokalny rywal, czyli City
Zmiana pokoleniowa w United - Danny Welbeck za Wayne'a Rooneya
Jak na razie tylko jedna statystyka przemawia na korzyść gości - 4:3 w strzałach zza pola karnego
Valencia wypuszcza w uliczkę Rafaela. Minimalnie za mocno, bo ten wyszedłby sam na sam
Godzina gry za nami. Van Persie właśnie przewrócony w środku boiska. Holender to piłkarz kompletny - może grać jako klasyczna "dziewiątka", może zejść na skrzydło, albo napędzać akcje ze środka
Dobra sytuacja wielkiego talentu belgijskiej piłki, czyli Benteke. Strzela w długi róg - De Gea na posterunku
Niesamowite! Van Persie w roli bramkarza. Głową wybija z linii. Mogło być 3:1
Druga połowa rozpoczęta od dwóch rzutów rożnych dla gospodarzy. Oba bije Gigs, z obu nic nie wynika
Rozpoczęli drugą połowę. Jedna zmiana u gości - za N'Zogbię el Ahmadi

To chyba najlepsza połowa United w tym sezonie. Zmiaźdżyli rywali, w roli głównej wystąpił niesamowity van Persie

Dwie minuty doliczone. United mniej więcej godzinę od mistrzostwa
42. minuta. Goście z Birmingham po raz drugi zapędzili się w pole karne United. Po raz drugi De Gea odprowadza toczącą się obok bramki piłkę
To piąty hat-trick Van Persiego w lidze angielskiej. Drugi w barwach United. Żaden Holender tylu w Anglii nie ustrzelił, oprócz Ruuda van Nistelrooya

Van Persie wyprzedził właśnie Luisa Suareza w klasyfikacji strzelców Premier League. Ma 24 gole, Urugwajczyk 23
Znowu dał o sobie znać "dobry znajomy" Evry, Luis Suarez. Nienawidzi go też trener Manchesteru
Żółta kartka dla Patrice'a Evry. Faulował. Z ławki podniósł się Rio Ferdinand. On też chce mieć udział w mistrzostwie
De Gea wywołany przez nas do tablicy. Głębokie dośrodkowanie z lewej strony i pewna interwencja Hiszpana
25 minut za nami. Od pięciu przyszły mistrz Anglii minimalnie zwolnił tempo. Bo czy ktoś wierzy, że ekipa Fergusona może wypuścić tytuł?
RvP to czwarty piłkarz Diabłów, który w sezonie Premier League strzela 23 lub więcej bramek

2:0. Van Persie znowu strzelcem bramki. Ucieka linii obrony. Uderza cudownie lewą nogą. Nokaut po 14 minutach

To może być już trzynasty tytuł Sir Alexa Fergusona od kiedy przyszedł do robotniczego Manchesteru United. Niesamowita statystyka Szkota, który po tym meczu nie będzie zapewne narzekał na sędziego. Ale jeszcze 78 minut
Ale się dzieje na Old Trafford. Rafael w słupek! Trwa napór Manchesteru
Asystę przy golu RvP zaliczył weteran, 39-letni Ryan Giggs. Dwie gwiazdy MU dadzą tytuł?
Po chwili Holender uderza w samo okienko. Minimalnie nad poprzeczką. Co za początek

Niesamowite. Mecz rozpoczęty i po półtorej minuty Robin Van Persie z bliska otwiera wynik

Aston Villa wygrała tylko jeden z 34 ostatnich spotkań z MU!
Villa zajmuje ostatnie miejsce dające utrzymanie. Trzy punkty nad pozycją oznaczającą degradację!
Podopieczni Sir Alexa Fergusona graliby dzisiaj o kolejne ligowe punkty, a nie mistrzostwo. Ale Tottenham grał do końca!
Autor: kcz / Źródło: tvn24.pl