Czysta sobota Boruca i Szczęsnego

20/04/2013, 19:08 GMT+2

Udana sobota polskich bramkarzy w Premier League. Wojciech Szczęsny i Artur Boruc zachowali czyste konta. Ze zwycięstwa cieszył się jednak tylko nasz "Kanonier".

W derbach Londynu Arsenal pokonał na wyjeździe Fulham 1:0. Był to szósty z rzędu ligowy mecz londyńczyków bez porażki. Dzięki zwycięstwu awansowali na trzecie miejsce w tabeli. Czwartą Chelsea, która w niedzielę zagra z Liverpoolem i ma jeszcze do rozegrania zaległe spotkanie, wyprzedza jednak tylko o dwa punkty. Taka przewaga może nie wystarczyć.

Wygraną Arsenalowi zapewnił gol do szatni, zdobyty głową przez niemieckiego obrońcę Pera Mertesackera. Zespół Arsene'a Wengera miał ułatwione zadanie, bo od 12. minuty grał z przewagą zawodnika. Czerwoną kartkę za faul na Hiszpanie Mikelu Artecie ujrzał Steve Sidwell.
Przed końcem meczu siły się wyrównały, bowiem z boiska usunięty został Oliver Giroud. Na losy spotkania to zdarzenie nie miało jednak już wpływu.

Szczęsny między słupkami stanął w drugim spotkaniu z rzędu i kolejny raz nie dał się pokonać. W sobotę najmocniej dali mu się we znaki Urby Emanuelson i Stanisław Manolew, ale zatrzymał ich strzały.

Bezrobotny Boruc

Czyste konto zachował w sobotę także Artur Boruc. Jego "Święci" zremisowali na wyjeździe ze Swansea City 0:0.
Dla Southampton to szósty mecz bez porażki. Polak nie miał zbyt wiele pracy. Najgroźniejsza sytuacja pod jego bramką powstała w 78. minucie meczu, ale reprezentant Polski zdołał powstrzymać Jonathana De Guzmana.

Najciekawiej w Premier League powinno być w niedzielę (Tottenham - Manchester City, Liverpool - Chelsea) i poniedziałek (Manchester United - Aston Villa).
Autor: twis / Źródło: tvn24.pl