Cztery kolejne polskie medale! Biegacze plus florecistka

04/09/2012, 19:15 GMT+2

Wieczór na paraolimpiadzie obrodził czterema kolejnymi medalami dla Polski. W sumie mamy w Londynie już 17 krążków.

Brąz we florecie wywalczyła Marta Makowska. W półfinale walcząca na wózku zawodniczka uległa Chince Yao Fang. O brąz walczyła z jej rodaczką Zhou Jingjing. Pojedynek szermierek był bardzo zacięty. Górą okazała się Polka, a zdecydowało jedno trafienie (15:14).
Dorobek rośnie
Kilkanaście minut później Polska zdobyła kolejny medal.
W biegu na sto metrów drugi był Mateusz Michalski. Uzyskał znakomity czas 10 sekund i 88 setnych. Ustąpił tylko Rosjaninowi Fiedorowi Trikoliszowi, który był o siedem setnych.
Kolejne dwa dołożyli upośledzeni umysłowo średniodystansowcy. Srebro na 1500 metrów wywalczył Daniel Pek, a tuż za nim linię mety minął Rafał Korc.
Polska ma na koncie już 17 medali igrzysk paraolimpijskich - pięć złotych, siedem srebrnych i pięć brązowych.
Autor: kcz / Źródło: tvn24.pl