Chelsea uratuje sezon? Demba Ba odprawił "Czerwone Diabły"

01/04/2013, 15:23 GMT+2

Puchar Anglii to dla Chelsea Londyn ostatnia szansa na uratowanie sezonu. Szans na mistrzostwo Anglii piłkarze "The Blues" już nie mają (walczą o miejsce gwarantujące start w europejskich pucharach), z Ligi Mistrzów odpadli już w fazie grupowej. Cel numer trzy wciąż pozostaje jednak realny, bowiem w ćwierćfinale Pucharu Anglii podopieczni Rafaela Beniteza pokonali Manchester United 1:0.

Choć w tabeli Premier League Chelsea traci do liderującego Manchesteru aż 22 punkty, to z awansu do półfinału Pucharu Anglii cieszyć się mogą piłkarze "The Blues". Zadecydowała o tym tylko jedna bramka, zdobyta przez Dembę Ba na początku drugiej połowy.
O pierwszej odsłonie poniedziałkowego meczu trudno napisać cokolwiek pozytywnego. Piłkarze obu ekip zachowywali się w niej tak, jakby chcieli zastrajkować przeciwko temu, że muszą pracować w "Easter Monday" (Poniedziałek Wielkanocny - red.). Dość powiedzieć, że pierwszy celny strzał w tym spotkaniu miał miejsce po pół godzinie gry. Z ostrego kąta strzelał Ba, ale na posterunku był David de Gea.

"Stadiony świata" Demby Ba

W 49. minucie Senegalczyk już lepiej nastawił celownik i w ekwilibrystyczny sposób z woleja umieścił piłkę tuż przy słupku. Od tego momentu inicjatywa należała do podopiecznych Rafaela Beniteza, którzy jednak myślami byli już chyba przy stołach na rodzinnych obiadach, bowiem mieli problemy ze skutecznością.
Koncentrację zachował za to bramkarz Chelsea Petr Czech, który w sobie tylko znany sposób obronił strzał głową Javiera Hernandeza, ratując swoją drużynę przed utratą bramki. Dobrą okazję tuż przed końcem miał jeszcze Robin van Persie, ale wynik nie uległ już zmianie.
Londyńczycy, którzy zdobyli puchar cztery razy w ostatnich sześciu latach, w półfinale spotkają się na Wembley z innym zespołem z Manchesteru - City. Do starcia dojdzie 14 kwietnia, a dzień wcześniej na tym samym stadionie w drugiej parze zmierzą się Milwall z Wigan Athletic.
Autor: bor//gak / Źródło: tvn24.pl